O nás

O nás

Vinařství s dlouholetou tradicí

Vinařství Křápek se nachází v jedné z nejvýznamnějších vinařských obcí na Slovácku v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Vinařství bylo založeno v roce 1991. Již dlouhou řadu let produkujeme vína vysoké kvality, pro které si dojíždí stále více odběratelů z celé naší země. Ve vínech pocházejících z tohoto vinařství se odráží velká životní zkušenost, svědomitost a poctivost celoživotní práce vinaře a jeho syna. Při zpracování hroznů a výrobě vína používáme moderní technologie a výrobní postupy.


O zakladateli

Zakladatel firmy je Ing. Josef Křápek. Narodil se v roce 1931. Posluchačem Vysoké školy zemědělské Brno se stal v roce 1951, kde studoval obor zahradnictví – specializace vinařství. V roce 1955 úspěšně ukončuje studium na Vysoké škole v Lednici, kde Vysoká škola zemědělská má svoji katedru vinařství. Téhož roku začíná jeho vinařská cesta a nastupuje do pracovního poměru u podniku Slovácké vinařské závody Bzenec. Zde pracoval na různých pozicích. Pod jeho dohledem se vyráběla vína všech známých značek moravských vín. Po 36 letech v roce 1991 odchází do důchodu na vedoucí pozici, ale s vinařstvím a výrobou vína nepřestává. Své praktické i teoretické znalosti o výrobě vína přesouvá do Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde má svůj vinohrad, jako dědictví po své matce.

O nás

O nás

O nás

Vinařství Křápek bylo založeno v roce 1991 jako malé rodinné vinařství nacházející se v jedné z nejvýznamnějších vinařských obcí na Slovácku v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Po založení Vinařství pokračuje otec s prací vinaře za pomoci celé své rodiny. Své bohaté letité znalosti a zkušenosti předává svému synovi Ing. Luďku Křápkovi, který se stává úspěšným pokračovatelem této vinařské firmy. Ten si v roce 1993 vysadí svou vlastní první vinici, a od té doby se aktivně podílí na celkovém rozvoji rodinného vinařství a rozšiřování sortimentu vín z nově vysázených vinic. Filozofií našeho vinařství je vyrábět kvalitní blatnická vína za přijatelnou cenu. Také jsme součástí sdružení cechu Blatnických vinařů, které klade důraz právě na tyto hodnoty jako jsou kvalita, poctivost a tradice.


Co je to VOC Blatnice?

Označení VOC Blatnice představuje vína, která jsou nejvyšší kvality, jsou pro tuto obec typická a jsou zároveň historicky prověřená našimi předky. Jsou to vína z odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay a jejich cuvée. Vinaři sami v rámci sdružení Cechu blatnických vinařů vína hodnotí, ověřují původ hroznů a charakter vyráběných vín, která musí splňovat podmínky dané tímto sdružením. VOC klade důraz na geologické, půdní a klimatické podmínky vinice, ze které pochází hrozny pro výrobu vín s označením VOC. Vína jsou vyrobená z odrůd typických pro daný region, pěstovaných na nejlepších viničních tratích a odráží v sobě osobitý a nezaměnitelný charakter regionu. Cech blatnických vinařů a především vína ze slovácké podoblasti z obce Blatnice pod Svatým Antonínkem se mohou pyšnit označením „víno originální certifikace” (VOC), které jako pátí na Moravě užíváme od dubna 2013. VOC je značkou Evropské unie, která garantuje po vzoru francouzského systému řazení vína AOC kvalitu i původ výrobku a uděluje ji Ministerstvo zemědělství.

O nás